جاذبه های گردشگری هلند

جاذبه های گردشگری هلند

جاذبه های گردشگری هلند که هرکسی را جذب خود می کند.

هلند، کشوری که لقب «سرزمین گل های لاله» را به خود گرفته است.

این کشور سرسبز پوشیده از گل، یکی از زیبا ترین های اروپا محسوب میشود و دارای موزه ها و گالری های بسیار، کانال های آبی دیدنی و اماکن تاریخی و فرهنگی است،

که در این مقاله شما را با این زیبایی های بصری بیشتر آشنا خواهیم کرد.


  1. پارک ملی هوگه ولوو 

یکی از مکان هایی که در سفر به هلند نباید از دست بدهید پارک ملی هوگه ولوو است. این پارک جزو بزرگترین محیط های حفاظت شده در هلند می باشد که دربرگیرنده ی تپه های شنی، بیشه زارها و بوته زارهای دیدنی می باشد.

گر به آثار نقاش معروف ونسنت ونگوک علاقه دارید، باید حتما سری به این پارک بزنید زیرا موزه ای از آثار وی در آن جا قرار دارد.

در بخشی هایی از این پارک ورود خوررو ممنوع است اما هلندی ها دوچرخه هایی را به طور رایگان در اختیار گردشگران قرار داده تا بتوانتد از مناظر زیبا لذت ببرند.


  1. موزه ی خانه ی قدیمی

از عجیب و غریب ترین موزه های شهر آمستردام، می توان به موزۀ خانه ی قایقی اشاره کرد که در یکی از زیباترین کانال های شهر، روی آب قرار دارد. اگر می خواهید نحوۀ زندگی در خانه های شناور را تجربه کرده و تغییرات زندگی در قایق ها را از گذشته تا به امروز دریابید، می توانید در این قایق که هِندریکا ماریا نام دارد به مدت محدودی اقامت داشته باشید.


  1. باغ وحش سلطنتی آرتیس

قدیمی ترین باغ وحش هلند که در سال ۱۸۳۸ افتتاح شد، آرتیس نام دارد، این باغ وحش بالغ بر ۹۰۰ گونه جانوری مختلف را در وسعت بیش از ۳۵ هکتاری خود جای داده است، از بخش‌های مختلف این باغ وحش می توان به قسمت آکواریومی آن اشاره کرد که بعد ها در سال ۱۸۸۲ ساخته شد و از آبزیانی گوناگون و درنده همچون کوسه و مارماهی تا ماهی های رنگی و زیبای استوایی در این قسمت سکونت دارند.  1. والکنبرگ

به علاقه مندان به تاریخ توصیه می شود که حتماً در سفر به هلند از والکِنبِرگ دیدن کنند که در دره ای چشم نواز به نام خِئول قرار دارد،

شاید جالب باشد که بدانید قلعه ی والکنبرگ یک قلعۀ متعلق به قرن دوازدهم بوده و آنچه که این قلعه را با سایر قلعه های این کشور متمایز می سازد بالای تپه بودن آن است که در واقع بر فراز محدوده ای صخره ای به نام دوئینگِلراتس بنا شده است. از آثار تاریخی همان حوالی می توان به کلیسای سِنت نیکولاس کِرک اشاره کرد که در صورت بازدید از این کلیسا، شاهد باسیلیکا های مربوط به قرن چهاردهم خواهید بود. از دیگر جاذبه‌های منطقۀ والکنبرگ، غارهای معروف آن هستند که بین ماه های  نوامبر تا دسامبر، بازار های کریسمسی بسیار دیدنی در این غار ها برپا میشود.


  1. آسیاب های بادی کیندِردیک

چنانچه خواستار مشاهدۀ مناظری زیبا  درحوالی شهرهای روتِردام و دوردرِخت هستید، پیشنهاد می شود از دهکدهٔ آرامش بخش و زیبای کیندردیک دیدن فرمائید که از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در زیبایی این دهکده، آسیاب های بادی قرن هجدهمی به شمار می روند. این ۱۹ آسیاب بادی که مربوط به سال های ۱۷۲۲ تا ۱۷۶۱ میباشند، در واقع بزرگ ترین مجموعۀ آسیاب های بادی قدیمی در این کشور محسوب میشوند. اگر در زمان های مشخصی به این دهکده سفر کنید، می توانید شاهد به حرکت درآمدن این آسیاب ها باشید که شکوهی دوچندان پیدا می کنند.


  1. مادورودام

در صورتی که نمی‌خواهید وقت و هزینۀ زیادی را صرف گشت و گذار در این کشور کنید، می‌توانید به مادورودام در شهر لاهه رفته و مهم ترین جاذبه های گردشگری هلند را یک جا مشاهده کنید، به عبارتی دیگر مادورودام نسخه ای مینیاتوری از این کشور زیبا را به نمایش می‌گذارد که شامل راه آهن و فرودگاه نیز می‌شود که با جزئیات و ماتریال حیرت انگیزی ساخته شده اند.


  1. افتلینگ

وسیع ترین پارک تفریحی این کشور که قسمت های مختلفی را شامل می‌شود که هر کدام به یکی از افسانه های قدیمی هلند اشاره دارند، علاوه بر این افتلینگ را به عنوان یکی از قدیمی ترین تِم پارک های جهان نیز میشناسند که در سال ۱۹۵۲ تأسیس شد و تاکنون توجه بسیاری از علاقمندانِ تِم پارک ها رو به خود جلب نموده است. اگر می خواهید برای اولین بار به هلند سفر کنید و دنبال سرگرمی هستید، افتلینگ را به خاطر بسپارید تا ساعت ها با وسایل متنوعی که دارد سرگرم شده و یگ خاطرۀ به یاد ماندنی را ثبت کنید.


  1. موزۀ آنه فرانک

خانه ای که در گذشته محل زندگی آنه فرانک بود، امروزه به یکی از معروف ترین موزه های شهر آمستردام تبدیل شده است، البته لازم به ذکر است که آنه در آن زمان در حال فرار از دست نازی ها بوده و مخفیانه در این ساختمان زندگی می‌کرده و جزو قربانیان هولوکاست شناخته می‌شود که متأسفانه دو ماه پیش از پایان جنگ جهانی دوم، به بیماری تیفوس مبتلا شده و جان باخت، اما پس از مرگ، دست نوشته هایش چاپ شده و به شهرت رسید. اگر می‌خواهید به جزئیات این ماجرا پی ببرید، پیشنهاد میشود که از این مخفیگاه دیدن کنید.


  1. گروت کرک

از میان کلیسا های قرن سیزدهم که به سبک گوتیک بنا شده‌اند می‌توان از گروت کِرک نام برد که یک بار در سال ۱۵۳۹ فروریخته و بعد ها با نمای آجری زیبایی به شکل فعلی بازسازی شد. این کلیسا بیشتر متعلق به اعضای خاندان سلطنتی این کشور بوده که از جمله پادشاه ویلهلم الکساندر در این عبادتگاه غسل تعمید داده شده‌اند و بلند ترین برج ناقوس هلند نیز متعلق به این کلیسا می‌باشد.