جاذبه های جزیره ی کیش

جاذبه های جزیره ی کیش

جزیره ی کیش در استان هرمزگان، یکی از جذاب ترین و زیباترین جزایر جنوبی کشور است که گردشگران زیادی  را مشتاق کرده است که این منطقه به سفر کنند. اگر به دنبال سفری متفاوت هستید، پیشنهاد می کنیم بازدید از جاذبه های دیدنی کیش را از دست ندهید.

 ۱)باغ پرندگان و پارک دلفین ها:

معروف ترین جاذبه ی دیدنی کیش، پارک دلفین ها می باشد که در باغ پرندگان آن، ۵۰ گونه ی مختلف از انواع پرندگان مانند طاووس، طوطی، پلیکان و بسیاری پرندگان دیگر وجود دارد که دیدن آن ها از نزدیک، خالی از لطف نیست. گشت و گذار در پارک دلفین تجربه ی لذت بخشی است که لذت سفر را دوچندان می کند. 

آکواریوم آب شور یکی دیگر از دیدنی های جذاب پارک دلفین است. در این اکواریوم می توانید جاندارانی مثل شیردریایی، گربه دریایی، پنگوئن  را مشاهده کنید و از نمایش دلفین ها لذت ببرید.

لازم به ذکر است که تهیه بلیط برای بازدید از باغ پرندگان، پارک دلفین ها و  کلاسیک شو الزامی است و باید  مبلغ ۱۱۲ هزار تومان بپردازید.  

 ۲) خانه ی مردم شناسی بومیان کیش:

این جاذبه ی دیدنی با قدمتی ۲۰۰ ساله، در محله های قدیمی کیش، احداث شده است. درواقع صاحب اولیه ی این خانه، شخص مهم و مشهوری به نام حاج عبدالله بن شاهین بوده است. اما در سال ۹۳ به خانه ی مردم شناسی تغییر داده شد.

در خانه ی مردم شناسی ابزار و وسایل مربوط به ماهیگیری، پخت و پز و وسایل مربوط به زندگی و کار مردم بومی منطقه نگهداری می شود که دیدن آن ها می تواند برای توریست ها، جالب باشد.

برای بازدید از این جاذبه نیز لازم است بلیط تهیه کنید که هزینه آن ۱۰ هزار تومان برای هر شخص می باشد. ساعت بازدید از این مکان از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۳ بعد از ظهر و ساعت ۱۶ بعد از ظهر تا ۲۱ شب می باشد.

۳) شهر زیرزمینی کاریز:

این مکان که ۲۰۰۰ سال قدمت دارد، در گذشته آب مردم را تامین می کرده  است اما در عصر حاضر به شهری زیر زمینی تبدیل شده است.

در این مکان گردشگری، بخش های متعددی اعم از موزه، بازارچه صتایع دستی، رستوران، عکاسخانه و بخش های دیگری وجود دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نخواهد بود.

از دیگر ویژگی های جالب این کاریز، داشتن سقف مرجانی به قطر ۷ متر است که در واقع از صدف ها و آبزیانی تشکیل شده که یه صورت فسیل درآمده اند.

برای بازدید از این مکان زیبا، باید بلیطی به ارزش ۲۰ هزار تومان، تهیه نمایید.


۴) مرکز غواصی کیش:

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به  غواصی علاقه دارید، ما مرکز غواصی کیش را به شما پیشنهاد می دهیم. در این مرکز، طی ۱۵ دقیقه می آموزید که چگونه لذت غواصی در زیر آب را تجربه کنید.

لازم به ذکر است که در این مرکز غواصی، برای افراد مبتدی و حرفه ای برنامه های متعددی در مناطق مختلف در نظر گرفته شده است. تا سفر خاطره انگیزی را تجربه کنند. در مرکز غواصی، تفریحات فقط به این مورد محدود نمی شود. بلکه مجموعه های جالب دیگری نیز برای تفریح و لذت گردشگران وجود دارند.

 شاتل و بنانا در کیش: در این مجموعه می توانید قایق سواری کنید. اگر به دنبال قایق سواری آرام هستید، نوعی قایق بادی به شکل موز وجود دارد که به آن بنانا می گویند و دارای ظرفیت برای ۴ تا ۶ نفر است. اما اگر دوست دارید هیجان بیشتری را تجربه کنید، بهتر است از قایق های شاتل استفاده کنید. قایق شاتل در اندازه ای کوچکتر و دارای سرعت بیشتر است که برای ۲ تا ۳ نظر ظرفیت دارد.

برای استفاده از این قطارها باید بلیطی تهیه کنید که قیمت آن ۵۰ هزار تومان است. لازم به ذکر است که با تهیه ی یک بلیط می توانید ۲۰ دقیقه قایق سواری کنید.

 جت‌اسکی در کیش: اگر عاشق هیجان هستید، می توانید جت اسکی را امتحان کنید. هزینه ی تهیه ی بلیط آن ۶۰ هزار تومان است و می توانید ۱۵ دقیقه سوار آن شوید. جت اسکی جالب ترین و مهیج ترین ورزش آبی در کیش است که اگر امتحان کنید حتما خوشتان می آید.

 پاراسل در کیش: در کنار ورزش های آبی و قایق سواری، پرواز را فراموش نکنید. در پاراسل سوار چترهایی شده  و وارد آب می شوید. البته این کار توسط قایق انجام می شود. چترها قابلیت برگشت دوباره به روی قایق را خواهند داشت.

 قیمت استفاده از پاراسل به مدت ۶ دقیقه، ۶۵ هزار تومان می باشد. و هر پاراسل ظرفیتی معادل یک تا دو نفر را دارد.


 اسکی روی آب: انجام این ورزش، فقط برای کسانی امکان دارد که با اسکی روی آب آشنایی داشته باشند. برای هر ۳۰ دقیقه استفاده از اسکی، باید بلیطی به ارزش  ۱۳۰ هزار تومان بپردازید.

تمام این ورزش هایی که ذکر شد، در مرکز غواصی کیش قابل انجام هستند. این مرکز در  میدان ساحل کیش قرار دارد.

 لازم به ذکر است، امکان انجام ورزش هایی که ذکر شد در مجموعه های دیگری نظیر هتل مارینا، آکادمی غواصی سیشل، اسکله های تفریحی کیش و موارد دیگر وجود دارد.


۵) تم پارک آبی اوشن:

 پارک آبی اوشن از نظر مساحت در میان سایر پارک های آبی، همتا ندارد. در این مکان امکاناتی نظیر استخر، جکوزی، رستوران و فروشگاه وجود دارند که به منظور رفاه گردشگران فراهم شده اند. برای بازدید از این مجموعه لازم است بلیطی به قیمت ۱۷۵ هزار تومان تهیه کنید تا بتوانید کل روز را در ایم مکان لذت ببرید. البته قیمت بلیط نیمروز کمی پایین تر است و باید ۱۶۱ هزار تومان بپردازید.