جزیره واسیلی

جزیره واسیلی

قبرس و روسیه دو کشوری هستند که امروزه مورد استقبال گردشگران قرار گرفته اند. قبرس کشوری است که در دریای مدیترانه قرار گرفته است و دارای دو بخش یونانی نشین و ترک نشین است که به بخش یونانی نشین آن قبرس اروپایی نیز گفته می شود. به قبرس جزیره عشق نیز گفته می شود و با ساحل های بی نظیر و زیبایش نیز شناخته شده است که در تور قبرس حتما این زیبایی ها را خواهید دید. روسیه از دیگر کشورهای اروپایی است که در ایران مردم استقبال خوبی برای سفر به این کشور و تور روسيه دارند.

شهر سن پترزبورگ از شهرهای دیدنی و خاص روسیه است. مکان های دیدنی این شهر در طی گزارشی به عنوان پر بازدید ترین مکان ها در کل اروپا شناخته شد. این شهر در سواحل دریای بالتیک به دستور پتر کبیر اویل قرن 18 میلادی بنیان نهاده شد. نام این شهر از نام یکی از حواریون مسیح به نام پیتر گرفته شده است. سن پترزبورگ شمالی ترین شهر در کل جهان به شمار می رود و به ونیز شمال نیز معروف می باشد زیرا از جزیره های بسیار زیادی تشکیل شده است و حدود 600 پل در این شهر وجود دارد. همه این دلایل باعث شده است تور مسکو سن پترزبورگ یکی از بهترین و پرطرفدارترین تورها در کل جهان باشد.

 

\"Vasilyevsky
Vasilyevsky Island - Russia Tour
 

تعداد جاذبه های گردشگری و توریستی این شهر بسیار زیاد است و ما دراین مطلب شما را با جزیره واسیلی در این شهر آشنا خواهیم کرد. جزیره واسیلی در رودخانه نوا قرار دارد و یک جزیره مصنوعی می باشد. مساحت آن حدود 11 کیلومتر مربع است و جمعیتی بیش از دویست هزار نفر دارد. این جزیره شبیه به یک کشتی است که در آب شناور است. این جزیره زیبا یکی از مقاصد اصلی گردشگری در تور روسيه محسوب می شود.

خلیج فنلاند در غرب جزیره واسیلی قرار دارد و در جنوب رود بولشایا نوا و در شمال شرقی رود ملایا نوا می باشد. در شرق این جزیره بناهای تاریخی زیادی قرار دارد که در تور مسکو سن پترزبورگ می توانید از آن ها بازدید نمایید. نام اصلی جزیره واسیلوسکی است ولی به جزیره واسیلی شهره و شناخته شده می باشد. در ماه های دسامبر و نوامبر  اطراف جزیره کامل یخ می زند و جزیره در نما زیبایی از یخ محصور می شود و بسیار دیدنی خواهد شد. اگر در این ماه ها به سن پترزبورگ رفتید حتما از این جزیره دیدن نمایید چون نمای ویژه دارد که در هیچ نقطه ای در جهان نمونه آن را نخواهید دید.

 

\"تور
تور روسیه - جزیره واسیلی در سن پترزبورگ
 

سن پترزبورگ یا همان ونیز شمال با 42 جزیره ای که دارد بسیار زیبا ساخته شده و شاید بتوان آن را خاص ترین شهر دنیا دانست که فرهنگ و تمدن آن بی نظیر است و شهری که زمانی پایتخت کشور بزرگ روسیه بوده است و تزارها و شاهزادگان زیادی در این شهر تاج گزاری کرده اند و به سلطنت رسیده اند. Russia Tour  توری است که شما را به سرزمین تزارها و ملکه ها خواهد برد، سفر به سرزمین کاخ ها و کلیساها قطعا بی نظیر و هیجان انگیز خواهد بود.

 

 

تهیه شده در:

دپارتمان تور روسیه