معرفی باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

معرفی باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

معرفی باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

باتومی شهری ساحلی در کشور گرجستان که در کناره دریای سیاه قرار دارد. در باتومی در بیشتر ماه های سال باران می بارد و آن را به محلی مناسب برای رشد و پرورش گیاهان تبدیل کرده است. در این شهر، سال ها قبل باغ گیاه شناسی باتومی (Batumi Botanical garden)تاسیس شده که در آن انواع گیاهان مختلف جهان پرورش داده می شوند. برای آشنایی بیشتر با باغ گیاه شناسی باتومی.

باغ گیاه شناسی باتومی یکی از وسیع ترین تنوع گیاهی در جهان را دارد و در سال ۱۹۱۲ توسط آندری کراسنوف، گیاه شناس و جغرافی دان برجسته تاسیس شد. این باغ ۱۱۱ هکتار است و شامل انواع گیاهان و ۹ منطقه جغرافیایی شرق آسیا، شمال آمریکا، نیوزلند، جنوب آمریکا، هیمالیا، مکزیک، استرالیا، مدیترانه و مناطق نیمه گرمسیری مرطوب قفقاز می باشد. این باغ یکی از بزرگ ترین باغ های گیاه شناسی جهان است و در کنار منطقه تفریحی «متسوانه کنتسخی» قرار دارد. گونه های گیاهی ای که در این باغ به نمایش درآمده از آب و هوا و مناطق مختلف انتخاب شده اند. در این پارک می توانید پیاده از قسمت های مختلف دیدن کنید و یا در داخل پارک با کرایه کردن گاری از تماشای تنوع گیاهی فوق العاده این باغ زیبا لذت ببرید.
معرفی باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان
باغ گیاه شناسی در گزجستان
۴۰ درصد گیاهان این باغ در بخش آسیای شرقی قرار دارد و در آن شرایط آب و هوایی آسیای شرقی به خصوص آب و هوای مرطوب ژاپن تقریبا شبیه سازی شده است. این قسمت از باغ ۶٫۰۵ هکتار است و در کنار بخش های هیمالیا، مکزیک و آمریکای شمالی قرار گرفته است. این بخش، اولین بخشی بود که بعد از تاسیس باغ درست شد. در سال ۱۹۱۳، با حمایت جامعه کشاورزی باتومی و با همکاری شرکت های معروف ژاپنی، ۳۱۴ گونه از گیاهان ژاپنی در این باغ کاشته شد. از بین گونه هایی که در خطر انقراض قرار دارد ۶۲ گونه آن در این بخش نگهداری می شوند و چشم اندازهای این بخش از باغ هم کاملا به شیوه و سبک ژاپنی درست شده است.
معرفی باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان
باغ گیاه شناسی سرسبز
در قسمت های مختلف پارک می توانید در مکان های خاصی که برای استراحت و تفریح در نظر گرفته شده با پرداخت ۱۵ لاری کمپ بزنید. مردم معمولا در روزهای تعطیل همراه خود غذا می آورند و در دامن طبیعت بینظیر این باغ چند ساعتی را در آرامش استراحت می کنند. این پارک آنقدر زیباست که قسمتی از آن برای برگزاری مراسم ازدواج در نظر گرفته شده و زوج های جوان برای جشن خود، مهمانان را به مکان رویایی و باطراوت این باغ دعوت می کنند. هدف باغ این است که از مجموعه های مختلف گیاهان و اطلاعات مربوط به آن ها برای کاربردهای علمی و آموزشی نگهداری کند و حمایت و نگهداری از گیاهانی که در خطر انقراض قرار دارند را برای نسل های بعد تضمین کند.
معرفی باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان
جاذبه های باتومی
چگونه به باغ گیاه شناسی باتومی بروید؟
باغ در کنار دریای سیاه قرار دارد، فاصله آن از باتومی ۹ و از تفلیس ۳۷۰ کیلومتر است. برای رسیدن به این باغ می توانید از مرکز تجاری باتومی سوار مینی بوس شماره ۳۱ شوید، این مینی بوس هر ۱۵ دقیقه یکبار از خیابان گردیلادج عبور می کند و کرایه آن ۰٫۶ لاری است.
باغ گیاه شناسی چه زمانی باز است؟
این باغ هر روز از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۶ عصر باز است و هزینه بلیت ورودی آن ۸ لاری می باشد.
معرفی باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

منبع:الی گشت