بهترین فرودگاه ها

بهترین فرودگاه ها

بهترین فرودگاه ها

۱- فرودگاه فرانکفورت در آلمان
فرودگاه فرانکفورت با فضای ۲۰۰۰ هکتاری اش، می تواند بیشتر از ۶۵ میلیون نفر را در خود جای بدهد. این فرودگاه که شلوغ ترین فرودگاه آلمان و چهارمین فرودگاه پر تردد در دنیاست، هر روز شاهد برگزاری ۱۳۶۵ پرواز در خود است.

بهترین فرودگاه ها

۲- فرودگاه زوریخ در سوییس
فرودگاه زوریخ، یک فرودگاه مدرن با انواع تجهیزات مثل مرکز پزشکی، سالن کنفرانس، فروشگاه، رستوران و چندین هتل شیک و باشکوه است و علاوه بر آن، یکی از فرودگاه های سبز و طرفدار محیط زیست هم هست.

بهترین فرودگاه ها

۳- فرودگاه هیترو در انگلستان
فرودگاه هیترو در شهر لندن پایتخت انگلستان، شلوغ ترین فرودگاه های اروپا و سومین فرودگاه پر رفت و آمد دنیاست که با ۸۰ ایرلاین به ۸۴ کشور، همکاری می کند. فرودگاه هیترو در سال گذشته، ۷۵.۸ میلیون مسافر را جابه جا کرد.

بهترین فرودگاه ها

۴- فرودگاه بین المللی حمد در قطر
این فرودگاه که در دوحه قرار دارد، تقریبا تازه تاسیس است و فقط ۳ سال از عمر افتتاح آن می گذرد اما خیلی زود توانست خود را در لیست فرودگاه های برتر دنیا قرار بدهد. علاوه بر این ها، فرودگاه حمد در دوحه توانسته لقب «فرودگاه ۵ ستاره» را هم از آن خود کند. جالب است بدانید که این فرودگاه، اولین فرودگاهی در سرتاسر خاورمیانه است که توانسته این لقب را بگیرد.

۵- فرودگاه چوبو سنترایر در ژاپن
در شهر ناگویای ژاپن، فرودگاهی روی یکی جزیره مصنوعی ساخته شده است که امکانات زیادی مانند دارا بودن ۶۱ رستوران و فرودگاه دارد. این فرودگاه بین المللی، یکی از شلوغ ترین فرودگاه های ژاپن هم هست.

۶- فرودگاه هنگ کنگ
در فرودگاه هنگ کنگ که براساس نظر مسافران و رضایت آنها، یکی از برترین فرودگاه های این لیست است، بیشتر از ۱۰۰ ایرلاین به ۱۸۰ شهر دنیا پرواز می کنند. سال ۲۰۱۵، فرودگاه هنگ کنگ حددود ۶۹ میلیون مسافر را جابه جا کرد که لقب بسیار بالایی است و به همین دلیل عنوان هشتمین فرودگاه شلوغ دنیا را کسب کند

۷- فرودگاه بین المللی چانگی در سنگاپور
شماره آخر این لیست هم متعلق است به اولین و برترین فرودگاه برتر دنیا برای ۵ سال پیاپی: فرودگاه بین المللی چانگی در سنگاپور. این فرودگاه بسیار مدرن و شیک، دارای امکاناتی مثل یک سینمای ۲۴ ساعته، استخر، باغ گل و پروانه است. از فرودگاه چانگی به ۳۸۰ شهر دنیا، پرواز صورت می گیرد و فرودگاه چندان شلوغی نیست اما به دلیل کیفیت بسیار بالای خدمات و درجه یک بودن آنها، توانسته برای پنجمین سال متوالی، لقب برترین فرودگاه دنیا را به خود اختصاص دهد.