شیکاگو کج شدن از طبقه نودوچهار یک آسمان خراش

شیکاگو کج شدن از طبقه نودوچهار یک آسمان خراش

شیکاگو کج شدن از طبقه نودوچهار یک آسمان خراش
رصد خانه جان هنکاک (The John Hancock Observatory) در شیکاگو واقع در ایالات متحده آمریکا که در سال ۱۹۶۹ تکمیل شده، آسمان‌خراشی با ارتفاع ۱۵۰۰ فوت (۴۵۷ متر) از سطح زمین در مرکز شهر است. در این بخش از ساختمان می‌توانید چشم‌اندازی فوق‌العاده از خط افق شیکاگو داشته باشید و همچنین در فعالیت‌های هیجان‌انگیزی مانند یوگا در ارتفاع زیاد، تریویا (trivia) و ساعت خوش (happy hour) شرکت کنید.

در بازی تریویا که هر جمعه در این آسمان خراش برگزار می‌شود، آی کیوی یک گروه نه نفره با ۶ سری سوال (فرهنگی تا علمی) توسط یک فرد مجرب سنجیده می‌شود.

در تجربه ساعت خوش در آسمان خراش ۳۶۰ درجه شیکاگو در پنجشنبه شب‌ها می‌توانید پس از ساعت کاری خود برای رفع خستگی به این مکان بروید و در ارتفاع ۳۰۵ متری، از چای‌های محلی، اجرای زنده یک دی جی، بازی‌ها و نوشیدنی‌های مختلف لذت ببرید.

شیکاگو؛ سقوط از طبقه ۹۴ یک آسمان خراش

خط افق شیکاگو و دریاچه میشیگان (Lake Michigan). عکس از سونگوآن دنگ/شاتر استوک

در وب سایت آسمان‌خراش ۳۶۰ درجه شیکاگو نوشته شده است:

این آسمان‌خراش بهترین مکان برای دیدن در شیکاگو است.

هم‌اکنون این آسمان خراش، میزبان یک بازی منحصر به فرد و اولین در نوع خود در جهان است.

کج شدن (TILT)، یک پلت فرم متحرک در حال حرکت است (همان طور که از نام آن مشخص است) که شما را بر فراز شهر و دریاچه کج می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا دنیا را از طبقه ۹۴ام ببینید. این اتفاق در ارتفاع ۱۰۳۰ فوتی و یا ۳۱۴ متری زمین برای شما می‌افتد.

شیکاگو؛ سقوط از طبقه ۹۴ یک آسمان خراش

حس هیجان در کج‌شدن در این ارتفاع، تجربه‌ای است که به آسانی فراموش نخواهید کرد. عکس از سوربیس/شاتر استوک

گنجایش این تجربه خارق‌العاده به صورت همزمان، هشت نفر و شب‌ها نیز باز است؛ زمانی که می‌توانید یک چشم‌انداز نفسگیر از شیکاگو و مگنیفیسنت مایل (Magnificent Mile) ببینید. مگنیفیسنت مایل، بخش بزرگی از خیابان میشیگان شیکاگو است که از رودخانه شیکاگو تا خیابان اوک (Oak Street) در نزدیکی شمال شهر امتداد دارد.

این تجربه هیجان‌انگیز را به این زودی‌ها فراموش نخواهید کرد.

اگر به دنبال جایی برای استراحت کردن پس از هجوم آدرنالین ناشی از حس سقوط از طبقه ۹۴ام یک آسمان‌خراش بودید، می‌توانید به شیکاگو مجیک لانج (Chicago Magic Lounge)، نایت کلاب جدید جادویی شهر بروید؛ جایی که تاریخ شعبده‌بازی شیکاگو، حتی بخش پنهانی آن در یک استیج زیبا به زندگی بازمی‌گردد.

شیکاگو؛ سقوط از طبقه ۹۴ یک آسمان خراش

شیکاگو مجیک لانج، در احترام به جایگاه این شهر در تاریخ شعبده‌بازی در سالن ساخته شده است
منبع:کجارو

شهر‌های متروک جهان

شهر‌های متروک جهان

شهر‌های متروک جهان
در گذشته تمدن‌های بزرگی وجود داشته‌اند که بر اثر عوامل مختلفی مانند جنگ، شرایط بد آب و هوایی، زلزله و ... نابود شده‌اند. امروزه تنها اثر برای پی بردن به راز‌های این تمدن‌ها، مطالعه و بررسی در بقایای شهر‌های متروک آن‌ها است که بعد از سال‌ها دوباره کشف شده‌اند. در ادامه تعدادی از شهر‌های متروک که تبدیل به جاذبه‌های گردشگری و البته مورد توجه باستان‌شناسان شده‌اند، معرفی خواهند شد.
سنگ‌های کالانیش (Callanish)، جزیره لویس (Isle of Lewis)، اسکاتلند

سنگ‌های کالانیش

تعداد زیادی تکه سنکی بزرگ، تحت کمان‌های دایره‌ای و با تنظیمات جالبی در کالانیش قرار دارند که طی سال‌های ۲۶۰۰ و ۲۹۰۰ سال قبل از میلاد در این منطقه قرار گرفته‌اند. این پنج ردیف سنگ که با نظم چیده شده‌اند طبق بررسی‌ها تا ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد استفاده می‌شده‌اند. در زمانی از تاریخ که مشخص نیست، بعد از اینکه این سنگ‌ها چیده شده‌اند، سنگ قبری به این مجموعه اضافه شده است. هدف از چینش این سنگ‌های عظیم‌الجثه همچنان نامعلوم است.
سنگ‌های کارناک (Carnac)، بیتانی (Bittany)، فرانسه
سنگ‌های کارناک

بیش از ۳۰۰۰ سنگ ایستاده در بیتانی قرار دارند که بیشتر آن‌ها در روستای کارناک کشف شده‌اند. این چینش به ۳۳۰۰ سال قبل از میلاد باز‌می‌گردد. ابتدا ردیف‌های از تکه سنگ‌هایی با ارتفاع ۴ متر قرار دارند و انتهای ردیف به سنگ‌های ۸۰ سانتی‌متری ختم می‌شود. در آخر هم تعدادی حلقه از سنگ‌های چیده شده وجود دارد. تقریبا مشخص شده است که با چه آداب و رسومی این سنگ‌ها چیده شده و حدس زده می‌شود که این چینش به طلوع و غروب و ستارگان مرتبط است.
جزیره ایستر (Easter Island)،‌ اقیانوس آرام، شیلی

جزیره‌ی ایستر

تمدن جزیره‌ی ایستر به‌صورت کامل سرنگون نشده و بقایای زیادی از آن باقی است. وقتی اروپایی‌ها در سال ۱۷۲۲ میلادی این بقایا را کشف کردند، با رازی عجیب روبه‌رو شدند. چه طور ممکن بود تمدنی که پیشرفت کمی در تکنولوژی داشته، این مجسمه‌ها را درست کرده و جابه‌جا کند؛ ۸۷۷ مجسمه که به آسمان خیره شده‌اند. این مجسمه‌ها در ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد توسط پلینزی‌ها ساخته شده‌اند. باستان‌شناسان بر این باور هستند که پلینزی‌ها در قرن هفدهم جمعیتی بالغ بر ۱۵۰۰۰ نفر داشته‌اند که به دلیل شرایط بد آب و هوایی این منطقه در یک برهه‌ی زمانی به ۳۰۰۰ نفر کاهش پیدا کرد.

در قرن هجدهم میلادی، خاک این منطقه بسیار نامرغوب شده و منطقه عاری از درخت بود. با توجه به نبود درخت در منطقه،‌ پرندگان محلی برای آشیانه نداشتند و مردند. این روند سبب فرسایش بیشتر خاک و پوشش گیاهی شد و تمام گونه‌های گیاهی و جانوری منطقه مردند.
شهر تاریخی هاتوسا (Hattusa)، استان چوروم (Corum Province)، ترکیه

شهر تاریخی هاتوسا

هاتوسا پایتخت امپراتوری هیتیت (Hittite) بوده و روزگاری بیشتر ترکیه‌ی امروزی را دربر می‌گرفته است. بعد از اینکه امپراتوری هیتیت از هم فروپاشید، این منطقه توسط بالکان‌ها (Balkans) با خاک یکسان شد. علت اصلی این فروپاشی، خشکسالی و شرایط بد آب و هوایی بود= که سبب کاهش محصولات کشاورزی و غذای مردم شده بود. بعد از این مصیبت‌ها، اختلافات داخلی و خشونت سبب تخریب کامل این منطقه شد. در عکس،‌ نگهبانی که از دروازه‌ی خدا محافظت می‌کرده، نشان داده شده است.
تراس‌های مورای (Moray)، کوسکو (Cusco)، پرو

تراس‌های مورای، پرو

تراس‌ها دایروی مورای از سنگ ساخته شده‌اند. بیشترین عمق دایره‌ها ۳۰ متر است و مانند سایر مکان‌هایی که مربوط به اینکاها است، مجهز به سیستم زهکشی است. باستان‌شناسان علت ساخت این تراس‌ها را هنوز کشف نکرده‌اند.
طرح نازاکا (Nazaca Lines)،‌ ایکا (Ica)، پرو

طرح نازاکا، پرو

در محیطی با مساحت تقریبی ۵۰۰ کیلومتر مربع بیش از ۳۰۰ طرح نازاکایی کشف شده است که بزرگ‌ترین آن‌ها ۲۸۵ متر طول دارد. بیشتر شکل‌ها شامل مثلث و دایره است و ۹۰ درصد شکل‌ها نمایشگر گیاهان، گل‌ها و درختان و انواع گونه‌های حیوانات مانند میمون، نهنگ و سگ است.
معبد پالنکی (Palenque)،‌ چیاپاس (Chiapas)، مکزیک

معبد پالنکی

معبد پالنکی در حال حاضر محل دفن جناب پاکال (Janaab Pakal) است که در دوران حکومت خود، در قرن هفتم میلادی سررزمین مایا‌ها را از نو ساخت. مجسمه‌هایی که در بالاترین طبقه‌ی این معبد قرار دارند، دارای رنگ‌های مختلف هستند. مجسمه‌هایی که نشان‌دهنده‌ی خدایان هستند، به رنگ آبی و مجسمه‌هایی که انسان روی زمین را نشان می‌دهند، به رنگ زرد رنگ‌آمیزی شده و همگی روی زمینی به رنگ قرمز قرار داده شده‌اند.

امروزه باستان‌شناسان از تاریخ اتمام هر قطعه از این بنا مطلع هستند، زیرا معمار پالنکی زمان اتمام ساخت هر قسمت را با تاریخ دقیق روی دیوار حک کرده است.

در زمان مایا‌ها انسان‌ها قربانی می‌شدند و سر پادشاهان دشمن زده می‌شد. دشمنان دیگر یا زندانی می‌شدند یا هم قلب آن‌ها را از سینه بیرون می‌کشیدند. در بعضی موارد هم دست و پای مخالفان را به هم می‌بستند و از معبد پایین می‌انداختند. زنان جوان را هم زنده به گور می‌کردند.

۸۰۰ سال بعد از میلاد در این منطقه دیگر مراسمی برپا نمی‌شد و بنای جدیدی هم ساخته نشد. از این منطقه به منظور کشاورزی استفاده می‌شد، ولی به تدریج مردم این منطقه را ترک کردند. تقریبا ۹۰ درصد مردم مایا از این منطقه ناپدید شدند، ولی در اصل مایاها نجات یافتند و زبان آن‌ها هنوز هم در بعضی نقاط جهان رایج است.
شهر تاریخی پترا (Petra)، اردن

شهر تاریخی پترا

پترا بر سر مسیر کاروان‌ها و در بین کوه‌ها واقع شده بود. با توجه به آب و هوای خشک منطقه، مردم در چهار قرن قبل از میلاد برای زنده ماندن، آب بارش‌های بهاری را ذخیره می‌کردند. جمعیت این منطقه حدود ۳۰۰۰۰ نفر بوده است.

رومویان پترا را تبدیل به یک محل اجتماع کرده بودند ولی در قرون بعدی، بعد از اینکه تجارت دریایی رونق گرفت و تجارت زمینی به جاده‌ی ابریشم منتقل شد، پترا به سرعت از رونق افتاد. تنزل تمدن این منطقه با زلزله‌ای که در سال ۳۶۳ بعد از میلاد رخ داد، شروع شد که بیشتر ساکنین منطقه در این زلزله جان باختند و ساختمان‌ها و سیستم آبیاری منطقه به کل تخریب شدند.
شهر سنگی، تاشکورگان (Tashkurgan)، چین

شهر سنگی، تاشکورگان

امروزه دیوارهای سنگی که بقایای شهر سنگی تاشکورگان بوده‌اند، هنوز پا بر جا هستند، این دیوارها شهر را از جاده‌ی ابریشم در صحرای تاکلاماکان (Taklamakan) جدا می‌کردند. این شهر طی قرن‌ها یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان بوده است. این شهر تا قرن چهاردهم گسترش پیدا کرد تا عاقبت در سال ۱۶۴۴ تا ۱۹۱۲ میلادی شهر جدیدی در جنوب این منطقه ساخته شد و به تدریج شهر سنگی خالی از سکنه رها شد.
منبع:کجارو

برگزاری اولین نمایشگاه فرصت های طراحی و ساخت قطعات صنعت هوانوردی

برگزاری اولین نمایشگاه فرصت های طراحی و ساخت قطعات صنعت هوانوردی

برگزاری اولین نمایشگاه فرصت های طراحی و ساخت قطعات صنعت هوانوردی
با توجه به اینکه صنعت هوایی نسبت به سایر صنایع دارای اهمیت ویژه‌ای است و بنا به پیش‌بینی‌های انجام شده در ماه‌های آینده فشار ناشی از تحریم‌های بین‌المللی که یکی از اهداف آن مختل کردن فعالیت‌های حمل و نقل هوایی کشور است، افزایش خواهد یافت، برای ارائه توانمندی‌های کشور در این زمینه نخستین نمایشگاه فرصت‌های طراحی و ساخت قطعات صنعت هوانوردی در کشور برگزار شده است.

نیازمندی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شرکت‌های هواپیمایی و خدمات فرودگاهی به منظور شناسایی و استفاده از توانمندی شرکت‌های داخلی در تامین آن‌ها در این نمایشگاه معرفی می‌شود.

هدف از اجرای این نمایشگاه پیاده‌سازی راهبرد اقتصاد مقاومتی و اجرای ماموریت‌ها و سیاست‌های تعیین شده از جمله شناسایی معضلات، تنگناها، مشکلات و موانع بنیادین و حل ریشه‌ای آن‌ها توسط مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایرانا است.

این نمایشگاه از اول مرداد ماه در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد شروع به کار کرده و تا فردا دوم مرداد ماه مهلت دارد.
منبع:کجارو

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر دنیا را بشناسید

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر دنیا را بشناسید

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر دنیا را بشناسید
لابی، قلب تپنده‌ی هتل و اولین چیزی است که افراد هنگام ورود به یک هتل لوکس با آن مواجه می‌شوند و تاثیر آن می‌تواند مثبت یا منفی باشد. یکی از جذاب‌ترین لابی‌های هتل، لابی هتل بلاژیو واقع در لاس‌وگاس است که سقفی خیره‌کننده و پوشیده از ۲۰۰۰ گل شیشه‌ای رنگارنگ دارد. با ما همراه باشید تا با زیباترین و مجلل‌ترین لابی‌های هتل در سراسر جهان آشنا شوید.
هتل ادیشن لندن

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر جهان

ایان اشراجر، طراح هتل ادیشن لندن است

«هتل ادیشن لندن» (The London EDITION)، یک هتل بوتیک و رستوران واقع در قلب لندن است. هتلدار مشهوری به نام «ایان اشراجی» (Ian Schrager)، طراح این هتل است که یک ردیف کامل از خانه‌های سنتی جرجی را در «محله فیتزرویا» (Fitzrovia) تصرف کرده است.

لابی این هتل دارای سقف بسیار بلند با یک آویز غول‌پیکر تخم‌مرغی‌شکل نقره‌ای، ستون‌های مرمر و مبلمان شیک است. یک کافه‌ی مجلل، شومینه و میز بیلیارد هم برای تفریح مهمانان در آن وجود دارد.
هتل فاینا، بوئنوس آیرس

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر جهان

هتل فاینا در بوئنوس آیریس قرار دارد که توسط فیلیپ استارک، بازسازی و طراحی شده است

«هتل فاینا» (Faena Hotel) واقع در بوئنوس آیرس دارای یک راهروی باریک قرمز با نورپردازی تیره و جذاب است.

لابی اصلی این هتل، یک راهروی طولانی با سقف بلند و پرده‌های پارچه‌ای طویل دارد که به نوعی حس آلیس در سرزمین عجایب را تداعی می‌کند.

هتل فاینا دارای ۱۰۵ اتاق است که حاصل تلاش طراح فرانسوی، «فیلیپ استارک» (Philippe Starck) در بازسازی و طراحی مجدد انباری تجاری و تبدیل آن به هتلی مجلل است.
هتل چهار فصل جورج وی، پاریس

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر جهان

هر هفته ۱۲٬۰۰۰ شاخه گل به منظور استفاده در تزئینات، به هتل چهار فصل جورج وی تحویل داده می‌شود

«هتل چهار فصل جورج وی» (Four Seasons Hotel George V) واقع در پاریس، ۲۴۴ اتاق لوکس و مجلل دارد و به خاطر مجموعه‌ی هنری خیره‌کننده‌اش مشهور است. هر هفته، ۱۲٬۰۰۰ شاخه گل به منظور تزئینات به این هتل تحویل داده می‌شود.

«جف لیتام» (Jeff Leatham)، کارگردان هنری مشهور، هر سه هفته یک بار در لابی هتل مضمون جدیدی را با طراحی منحصربه‌فرد اجرا می‌کند.
هتل پنینسولا، توکیو

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر جهان

لابی هتل پنینسولا، یک لوستر کریستالی دارد که طرح آن الهام گرفته از آتش‌بازی است

هتل «پنینسولا توکیو» (Peninsula Tokyo) در یکی از محله‌‌های تجاری توکیو، پایتخت ژاپن واقع شده است.

از طبقات بالایی این هتل ۲۴ طبقه و ۵ ستاره، چشم‌انداز شهر قابل مشاهده است.

مهمانان در لابی هتل پنینسولا با کف‌پوشی از سنگ مرمر، سقف بلند و یک لوستر کریستالی زیبا مواجه می‌شوند.
هتل بلاژیو لاس‌وگاس

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر جهان

بلاژیو واقع در خیابان لاس‌وگاس، به این شهرت دارد که الهام گرفته از دریاچه کومو واقع در شهر بلاژیو در شمال ایتالیا است

لابی «هتل بلاژیو» (Bellagio) واقع در خیابان لاس‌وگاس، سقفی خیره‌کننده و پوشیده از ۲٬۰۰۰ گل رنگارنگ شیشه‌ای دارد که ساخته‌ی هنرمند شیشه‌گر و مجسمه‌ساز مشهور آمریکایی، «دیل چیهولی» (Dale Chihuly) است.

این هتل ۵ ستاره، علاوه بر اینکه به داشتن فواره، استخر، رستوران‌ها و باشگاه‌های گران و مجلل شهرت دارد، گفته می‌شود که از «دریاچه کومو» (Lake Como) واقع در شهر بلاژیو، ایتالیا الهام گرفته است.

این هتل زیبا دارای ۳٬۹۵۰ اتاق بزرگ، از جمله ۵۱۲ سوییت مجلل است.
ماندارین اورینتال، نیویورک

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر جهان

گل‌های شیشه‌ای در مرکز لابی هتل ماندارین اورینتال واقع در نیویورک جلب توجه می‌کنند

«هتل ماندارین اورینتال» (Mandarin Oriental)، هتلی ۵ ستاره واقع در نیویورک است که نمای دید پرنده از شهر را فراهم می‌کند.

لابی این هتل در طبقه ۳۵، پنجره‌هایی سرتاسری از زمین تا سقف و نمایی کلی رو به شهر دارد.

گل‌های شیشه‌ای بزرگ و زیبایی در مرکز لابی بیضی‌شکل هتل ماندارین اورینتال قرار دارد که توجه همه را به خود جلب می‌کند.
هتل دانیلی، ونیز

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر جهان

هتل دانیلی، متعلق به قرن ۱۴ میلادی است

«هتل دانیلی» (Hotel Danieli) در قرن ۱۴ میلادی توسط یکی از خانواده‌های اشرافی در ونیز ساخته شد که مشرف بر «تالاب ونتزیا» (Venice Lagoon) و در نزدیکی «میدان سنت مارکو» (St. Mark's Square) واقع شده است.

لابی هتل دانیلی دارای طراحی ترکیبی از سنگ مرمر و روکش طلا است که هر انسانی با تماشای شکوه راه‌پله مرکزی آن، خیره می‌ماند.
هتل ند، لندن

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر جهان

هتل لوکس ند، در محل قدیمی بانک میدلند در لندن قرار دارد و لابی آن شبیه به کلیسای جامع است

«هتل ند»‌ (Ned Hotel) در محل قدیمی «بانک میدلند» (Midland Bank) در لندن واقع شده است. «گروه سوهو هاوس» (Soho House Group) و «سیدل» (Sydell) این ساختمان قدیمی را بازسازی کردند و مجموعه‌ای خیره‌کننده ساختند که شامل ۹ رستوران، یک اسپا، ۲۵۲ اتاق خواب، یک باشگاه و استخر روباز مشرف بر «کلیسای سنت پل» (St Paul's Cathedral) است.

مهمانان به محض ورود به این ساختمان تاریخی با لابی زیبایی مواجه می‌شوند که به کلیسای جامع شباهت دارد و با سنگ مرمر، طراحی‌های چوبی و نورپردازی زیبایی تزئین شده است.
هتل دارا دیوی چیانگ مای، تایلند

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر جهان

هتل دارا دیوی چیانگ مای در تایلند به سبک معماری سنتی ساخته شده است

«هتل دارا دیوی چیانگ مای»‌ (Dhara Dhevi Chiang Mai) در تایلند، بی‌شباهت به قصرهای تاریخی نیست و مساحت آن ۶۰ هکتار است.

تمام ساختمان‌ها با معماری سنتی سازگاری دارند و چوب ساج در تمام آن‌ها به چشم می‌خورد.

ورودی هتل دارا دیوی چیانگ مای بسیار تأثیرگذار است و مهمانان در هنگام ورود با حیاط زیبایی مواجه می‌شوند و برای رسیدن به میز پذیرش باید از پله‌ها بالا روند.
لژ سولیو، کنیا

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر جهان

لژ سولیو دارای ۶ اتاق مهمان با حریم خصوصی بالا است

«لژ سولیو» (Solio Lodge) در دره بین کوه کنیا و رشته‌کوه «ابردیر» (Aberdare) قرار دارد. این هتل دارای ۶ اتاق مهمان است.

لابی اصلی سولیو درون ساختمانی سنتی طراحی شده است که در آن سقفی بلند و شیروانی، یک شومینه و آثار هنری محلی به چشم می‌خورد.
کاروانسرای اولد فیث‌فول، پارک ملی یلواستون، آمریکا

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر جهان

لابی چندطبقه کاروانسرای اولد فیث فول واقع در یلواستون دارای یک شومینه سنگی بزرگ و یک ساعت دست‌ساز از جنس مس، چوب و آهن است

«کاروانسرای اولد فیث‌فول» (Old Faithful Inn) در سال ۱۹۰۳-۱۹۰۴ در «پارک ملی یلواستون» (Yellowstone National Park) در آمریکا با مصالح محلی از جمله چوب و سنگ ساخته شد. این کاروانسرا، بزرگ‌ترین ساختمان چوبی در جهان است.

در لابی اولد فیث‌فول، یک شومینه‌ی سنگی بزرگ و ساعتی دست‌ساز از جنس مس، چوب و آهن به چشم می‌خورد.

این کاروانسرا، ۳۲۷ اتاق دارد و از اوایل ماه مه تا اواسط اکتبر با امکانات رفاهی فراوانی مانند رستوران، لانژ (محل انتظار)، اسنک بار و مغازه کادوفروشی، آماده پذیرایی از مهمان است.
هتل برج العرب، دبی

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر جهان

لابی هتل هفت ستاره برج‌العرب در دبی

هتل هفت ستاره برج‌العرب در دبی، معمولا میزبان افرادی ثروتمند و معروف است. هزینه اقامت در این هتل در فصول خلوت سال از ۱۰۰۰ پوند برای یک شب آغاز می‌شود و برای سوییت‌های رویال تا ۱۹٬۵۰۰ پوند می‌رسد.

این هتل در تلاش است تا مکان راحت و مجللی را برای مهمانان ثروتمند خود فراهم کند، به طوری که هر گوشه‌ای از آن تزئینات طلاکاری شده و ستون‌هایی با روکش طلا به چشم می‌خورد.

در لابی «هتل برج‌العرب» (Burj Al Arab)، درست در مرکز ساختمان هتل، سقف آن پیدا است و فواره‌های زیبایی که در زیر آن وجود دارد و همچنین ستون‌های بلند طلایی، زیبایی خیره‌کننده‌ای را به وجود می‌آورند.
آمان توکیو

مجلل ترین لابی های هتل در سراسر جهان

طراحی خاص و باشکوه لابی هتل آمان توکیو، فانوس‌های کاغذی ژاپنی را تداعی می‌کند

هتل لوکس «آمان توکیو» (Aman Tokyo) دارای ۶ طبقه است و در مرکز شهر قرار دارد.

در لابی هتل آمان توکیو، طراحی باشکوهی با سقفی به ارتفاع تقریبا ۱۰۰ فوت (حدود ۳۰ متر) با ساختاری مشابه فانوس‌های کاغذی ژاپنی جلب نظر می‌کند.

در طول روز، محیط با نور خورشید روشن می‌شود و در هنگام شب، نورپردازی زیبایی به آن روشنایی می‌بخشد. برای ایجاد فضایی آرامش‌بخش و دل‌چسب، حوض آب و باغچه‌های صخره‌ای هم در این لابی وجود دارد.
منبع:کجارو

هاگوارتز اکسپرس حقیقی طرفداران هری پاتر را استخدام می‌کند

هاگوارتز اکسپرس حقیقی طرفداران هری پاتر را استخدام می‌کند

هاگوارتز اکسپرس حقیقی طرفداران هری پاتر را استخدام می‌کند
اگر شما بتوانید تمام افراد خانه گریفیندو و تمام قوانین بازی کوییدیچ را نام برده و تمام ورد‌های جادویی را با اعضای هاگوارتز بخوانید، پس برای شما یک شغل وجود دارد.

راه‌آهن North Yorkshire Moors Historical Railway Trust در انگلستان قصد دارد تا تعدادی از طرفداران باتجربه هری پاتر را شکار کند. طرفدارانی که تمایل دارند تا وقت و تجربه خود را به صورت داوطلبانه در اختیار این راه‌آهن قرار دهند، باید بتوانند ارتباطی قوی بین این خطوط قطار و کتاب و فیلم هری پاتر ایجاد کنند.

اگر شما طرفدار هری پاتر نیستید، اجازه دهید تا توضیح دهم: ایستگاه قطار Goathland در راه‌آهنی تاریخی، در فیلم هری پاتر به عنوان ایستگاه Hogsmeade استفاده شده که بخشی از خط هاگوارتز اکسپرس بوده است.

بر پایه آنچه راه‌آهن مشخص کرده است، این شغل به کسی داده خواهد شد که که بتواند در طول هفته کار کند تا راهنمای مدارس بازدیدکننده باشد. همچنین مسئولیت‌‌های اصلی مانند «راهنمایی گروه‌های کوچک تا متوسط مشنگ‌ها، فراهم آوردن امکانات جادویی برای بازدیدکنندگان اطراف ایستگاه Goathland، دادن اطلاعات درباره تاریخچه راه‌آهن و همکاری با دیگر جاذبه‌های مرتبط با هری پاتر» از جمله وظایف او است.

داوطلبان همچنین با بخش آموزش نیز کار خواهند کرد تا برنامه سفرهای جادویی را برای بازدیدهای گروهی طراحی کنند و اطمینان حاصل کنند که مسافران از سفر خود لذت برده و اهداف آموزشی مورد نیاز برآورده می‌شوند.

آن‌ها همچنین با حمایت‌ از طرف بخش بازاریابی می‌توانند وسایل آموزشی لازم جهت استفاده در فعالیت‌ها را تهیه کرده و این راه‌آهن را به عنوان یکی از جاذبه‌های مرتبط با داستان‌ّ‌های هری پاتر معرفی کنند. علاوه بر آن، از داوطلب خواسته می‌شود تا به عنوان بخشی از شغلش، با حمایت بخش بازاریابی و «وزارت جادو» در فعالیت‌های رسانه‌ای یا عمومی همکاری باشد.

این موقعیت داوطلبانه مناسب کسانی است که نه تنها طرفدار هری پاتر هستند، بلکه سابقه کار با بچه‌ها را داشته و می‌توانند در جمع به خوبی صحبت کنند و زمان کافی برای انجام این کار را دارند.
منبع:کجارو

قندیل های یخی و جذاب دریاچه پلیتویک

قندیل های یخی و جذاب دریاچه پلیتویک

قندیل های یخی و جذاب دریاچه پلیتویک
برف و سرما در کرواسی باعث خلق مناظر بسیار زیبا در پارک ها و دریاچه ها شده است

برف و سرما در کرواسی باعث خلق مناظر بسیار زیبا در پارک ها و دریاچه ها شده است که قندیل های یخی دریاچه پلیتویک یکی از این مناظر زیباست. مردم کشور کرواسی زمستان های سختی را هر ساله پشت سر می گذارند بطوریکه تمام آبشارهای این پارک یخ می زنند.

قندیل های یخی که باعث ایجاد مناظری شگفت انگیز در دریاچه پلیتویک شده اند از آبشار های کوچک و بزرگ موجود در این دریاچه به وجود آمده اند . .دریاچه پلیتویک در پارک ملی کرواسی قرار دارد و وسعت آن به ۲۹۵ کیلومتر مربع می رسد. در این پارک مجموعا ۱۶ دریاچه وجود دارد که همگی بر اثر سرمای بیش از حد زمستان یخ بسته اند . زیبایی این منطقه در حقیقت به دلیل پوشیده بودن آن از سنگ آهک است که مناظر فوق العاده ای را در دریاچه پلیتویک خلق کرده . آب این دریاچه به علت وجود کارست بسیار زلال و شفاف است . باید بدانید که کارست ها حفره هایی هستند که بر اثر فرسایش ایجاد می گردند این حفره ها مواد معدنی مختلف را از طریق جریان های آب به نقاط دیگر انتقال می دهند .

دریاچه‌ های پلیتویک

قندیل های یخی دریاچه پلیتویک

پارک ملی دریاچه‌ های پلیتویک یکی از مکان‌ های توریستی قدیمی در کرواسی است. این دریاچه‌ ها توسط سه کوهستان بزرگ محاصره شده‌اند و آب آنها نیز از همین کوهستان‌ها تامین می‌شود ؛ بنابر این شما می‌ توانید شاهد دریاچه‌های متفاوت از لحاظ رنگ و مواد معدنی باشید دریاچه‌هایی به رنگ سبز ، آبی ، خاکستری که با تغییر فصل نیز رنگ آنها عوض می‌شود.

دریاچه در سطح بالاتر و ۴ دریاچه در سطح پائین قرار گرفته‌اند که بوسیله آبشارها و رودخانه‌های زیبا به هم travelseir.ir می‌شوند و منظره ایی غیر قابل باور را به صورت طبیعی می‌سازند. این قسمت از کرواسی از قرن نوزدهم به جاذبه توریستی مورد استفاده قرار می‌گرفت و بعدها به دلایل سیاسی به عنوان مرز بوسنی هرزگوین در اختیار ارتش و سربازان بود. ولی بعدها توسط یونسکو این محل از ارتش پس گرفته و در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. این دریاچه‌ها زیستگاه طبیعی گرگ‌ها و گوزن‌هایی است که برای رفع تشنگی به این دریاچه روی می‌آورند.

تصاویری از قندیل های یخی و مناظر شگفت انگیز دریاچه پلیتویک

 

پارک ملی دریاچه‌ های پلیتویک یکی از مکان‌ های توریستی قدیمی در کرواسی است.

 

دریاچه‌ های پلیتویک زیستگاه طبیعی گرگ‌ها و گوزن‌هایی است که برای رفع تشنگی به اینجا روی می‌آورند

 

قندیل های یخی از آبشار های کوچک و بزرگ موجود در این دریاچه به وجود آمده اند
منبع: بیتوته